Субота
20.04.2024
11:34
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Вітаміни з грядки
Головна Реєстрація Вхід
Огіркова трава »
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 117

Статистика
Каталог webplus.info
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

ОГІРКОВА ТРАВАОгіркова трава
     Огіркова трава — однорічна рослина, утворює добре розвинену кореневу систему, потім велику розетку шорстких листків, а згодом розгалужене стебло висотою 60—80 см із зірочками яскраво-синіх, рожевих або білих квіток. Нижні листки черешкові, широкоовальні, верхні — сидячі, видовжені. Рослина дуже скоростигла, утворює продуктивні листки через 20 днів після з'явлення сходів, холодо- та посухостійка, не вимоглива до умов вирощування.
     Листки за смаком та запахом нагадують огірки, через що рослина й дістала назву. Вони містять білки, що легко засвоюються, цілющі слизові і дубильні речовини, сапоніни, смоли, кремнієву кислоту, вітаміни; солі калію, фосфору, кальцію, літію. Завдяки такому багатому складу стає зрозумілим використання огірочника у закритих системах для харчування космонавтів. Англійське прислів'я, що надійшло ще з середньовіччя, підкреслює велике значення огірочника: «Бораго надає відваги». При систематичному використанні огіркової трави стимулюється робота капілярів, зміцнюється нервова й серцево-судинна системи, поліпшується настрій, усувається меланхолія й песимізм, ослаблюється запалення при простудних захворюваннях дихальних та сечових шляхів, зникають шкіряні висипи, виводиться зайва вода, лікується ревматизм та подагра. Дуже корисний огірочник при захворюванні печінки, нирок, серцевої системи з водянкою та як кровоочисний засіб.
     Використовують усю рослину у розетковій стадії і на початку стеблування свіжою для салатів та приправ. У старшому віці листки зривають і використовують, як і шпинат, у вареному, тушкованому, смаженому вигляді, для приготування супів, закусок, гарнірів. Шорстке опушення викликає потребу подрібнювати продукт. Використовують траву при солінні огірків та у різних маринадах, додають до савойської та червоноголової капусти, різноманітних соусів, вершкового масла, сиру, сметани, кефіру, використовують для приготування фаршу, холодних борщів. З свіжих квіток виготовляють освіжаючі напої, використовують їх для ароматизації оцту та в зацукрованому вигляді у кондитерських виробах.
     Заготовляти огіркову траву про запас не можна, бо вона швидко втрачає свої харчові й поживні якості.
     Вирощують огірочник на добре підготовлених та удобрених (N9P6K6) з осені ділянках після угноєних попередників. Сіють його у квітні з міжряддями 15—20 см. Норма висіву насіння становить 8—10 г/м2, глибина загортання — 2—3 см. Сходи з'являються через 3—6 днів. Ділянку відразу розпушують, рослини проривають, залишаючи в рядку на відстаані 10—15 см одна від одної. Через 10 днів розпушують міжряддя. Продукція надходить у травні. Збирають цілі росмини, вириваючи їх через одну, а потім через рядок. Вико ристовують продукцію негайно. Із залишених рослин протягом літа зривають молоді листки та пагони.
     Більш ранню продукцію одержують при підзимніх широкосмугових посівах збільшеною у два рази нормою висіву насіння. Це дає змогу одержати продукцію у квітні, а використання переносних каркасних укрить прискорює одержання продукції на  10 днів.
     Подовжити період надходження молодих листків можна конвейєрними посівами з інтервалом 10—15 днів протягом усього літа.
     Вирощують огіркову траву також у плівкових теплицях.
     Для використання взимку можна висівати огірочник у горщик чи ящик на початку серпня. Протягом 10—20 діб їх витримують надворі, а при загрозі, приморозків переносять на підвіконня. Придатні для споживання також сходи огірочника, які можна одержати, пророщуючи насіння у вологому піску в неглибоких мисках, кюветах та ін.

Поділитись

Пошук

Друзі сайту
Шепетівський СТК ТСОУ
Заробіток в Інтернет
etxt.ru


Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz