ЧАБЕР
Це однорічна, скоростигла рослина, дуже схожа на чебрець. Має добре розвинений корінь, стебло довжиною 20—30 см, розгалужене біля основи, з дрібними, ланцетоподібними листками та квіточками - в пучечках у піхвах листків. Рослина дуже тепло- і світлолюбна, до умов вирощування не вибаглива. Насіння проростає через 8—10 днів після сівби при температурі 20 °С. Цвітіння розпочинається у червні-липні.
Пагони містять ефірну олію, цукор, мінеральні солі, азотисті, жирові та екстрактивні речовини, вітамін С, каротин. Споживають їх у свіжому або висушеному вигляді. Чабер корисний при порушенні функції травного каналу та гельмінтозах, він забезпечує нормальну сечогінну, потогінну дію, є добрим бактерицидним і кровоспинним засобом. використовується в кулінарії, як і чебрець, на заміну чорного перцю, називається ще бобовою і перцевою травою.
Краще росте на добре освітлених ділянках після удобрених попередників. Потребує структурних ґрунтів. Сіють у кінці квітня - травні. Насіння змішують з гранульованим суперфосфатом у співвідношенні 1:1Норма висіву становить 3-5 г/м2, глибина загортання — 1 см при обов'язковому до- і післяпосівному ущільненні грунту. Ширина міжрядь має становити 15—20 см. Сходи проріджують, як і в чебрецю, на 5-10 см рослина від рослини в рядку. За період вирощування проводять 1 — 2 розпушування міжрядь, полив, у разі потреби — прополювання. Пагони зрізають на початку цвітіння (у червні — липні) за один раз. Урожайність становить 3—4 кг/м2. Для подовження надходження зелені сівбу повторюють 2-3 paзи до кінця червня.