Вівторок
07.01.2025
11:29
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Вітаміни з грядки
Головна Реєстрація Вхід
Кервель »
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 117

Статистика
Каталог webplus.info
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

КЕРВЕЛЬ
Кервель 
     Рослина однорічна, скоростигла, схожа на петрушку, але має дрібніші листки з яскравішим забарвленням. Розетка складається з 25—40 листків. Аромат листків нагадує ганусовий. Кервель морозостійкий, тіньовитривалий, до умов вирощування невимогливий, потребує вологого грунту, придатний для озимої культури та повторних посівів.
     Свіжі листки містять ефірну олію, глюкозиди, вітаміни С, Р, каротин, мінеральні речовини, особливо солі магнію, фітонциди.
     У кервелю використовують свіжі молоді листки до цвітіння як вітамінну й ароматну приправу у супи, до м'яса, салатів, риби. Розтертою зеленню насичують сир, масло, майонез, соуси, оцет, страви з яєць, томатний сік, картопляне пюре. Споживають v свіжому та замороженому вигляді. Для сушіння кервель не придатний. У медицині його використовують як тонізуючий засіб.
     Умови вирощування такі самі, як і більшості скоростиглих салатних культур. Головна умова добрі структура і зволоження грунту. Насіння висівають з міжряддями 5—10 см. Норма висіву становить 3—5 г/м2, глибина загортання — 1—2 см. Сходи з'являються через 10—15 днів. Густоту формують розпушуванням граблями впоперек рядків двічі, лишаючи рослини на відстані 5—7 см одна від одної. За період вирощування проводять розпушування міжрядь, поливи нормою 7 л/м2. Листки зрізають через 30—35 днів у травні. Урожайність їх становить 3—7 кг/м2. Конвейєрні посіви проводять з інтервалом 15 днів. При озимій культурі насіння висівають у серпні—вересні. Рослини до настання морозів добре приживаються, перезимовують і дають ранню зелень відразу після танення снігу. Проводять також підзимні посіви. У двох останніх випадках при суцільній сівбі норму висіву збільшують на 50 %, а рослими не проріджують. На цих посівах можна використовувати тимчасові плівкові укриття. У цьому разі каркаси встановлюють з осені, а плівкою їх укривають на початку березня. При цьому продукцію одержують у квітні—на початку травня.
     Зважаючи на те, що кервель тіньовитривала рослина, його можна вирощувати взимку в закритому грунті.
     Рослини пізніх посівів можна використовувати взимку, якщо їх накрити ящиком, плівкою та утеплити соломою, землею чи снігом. Залишивши  невеличкий лаз, можна поступово зривати листки. Кервель вирощують також у кімнатних умовах у ящиках або горщиках.

Поділитись

Пошук

Друзі сайту
Шепетівський СТК ТСОУ
Заробіток в Інтернет
etxt.ru


Copyright MyCorp © 2025
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz