Четвер
25.04.2024
06:35
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Вітаміни з грядки
Головна Реєстрація Вхід
Польовий салат »
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 117

Статистика
Каталог webplus.info
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

ПОЛЬОВИЙ САЛАТ
Салат польовий
     Рослина невеличка, однорічна, з сильно розгалуженим тендітним стеблом та численними невеликими лопатевими розетковими і ланцетними стебловими листками. Культура морозостійка. Витримує зниження температури до мінус 15 С. Рослини з'являються відразу з-під снігу, а то й взимку. За невимогливістю до умов росту посідає перше місце серед культурних рослин, але не витримує перезволоження. Шкідниками польовий салат не пошкоджується, як і не уражується хворобами. Продуктивними органами є розетки листків, а згодом і молоді стебла, які формуються за 50— 80 днів. Рослина придатна для озимої культури. Краще росте при прохолодній погоді.
Листки містять білки, жири, вуглеводи, багато каротину, вітаміни С, В1, В2, В6, Е, РР, невелику кількість клітковини, мінеральні солі калію, фосфору, магнію, кальцію, натрію. Зелень корисна при захворюванні нирок. Споживають її у свіжому вигляді, як додаток до салатів, закусок або самостійно як гарнір до м'ясних та рибних страв.
     Для ранньовесняного споживання польовий салат висівають у серпні — вересні, щоб рослини встигли зміцніти до зими. Сіють широкосмуговим способом з  міжряддям 25 см. Норма  висіву становить 15—30 г/м2, глибина загортання — 1 см. Сходи з'являються через 3—5 днів. Після цього негайно проводять розпушування у рядках (граблями або іншими знаряддями), яке повторюють через 10 днів двічі. Рослини залишають на відстані 5—10 см одна від одної. Ще через 10—15 днів розпушують міжряддя. У суху погоду проводять 1—2 поливи. Рано навесні розпушування міжрядь повторюють з інтервалом 10 днів. Зелень швидко відростає і продукцію одержують в кінці квітня — травні. Прискорити надходження продукції на 10 днів можна використанням тимчасових плівкових укрить. Каркаси виставляють на невеликих ділянках з осені, а на початку березня їх укривають плівкою. З початку квітня укриття знімають і збирають урожай при потребі.
     Навесні висівають польовий салат у березні широкорядним способом за схемою 20x5 см. Норма висіву насіння становить 3—5 г/м2. Урожай надходить у липні, він становить 3 кг/м2.
     На присадибних ділянках можна одержувати врожай взимку, накривши частину гряди яблучними ящиками та утепливши їх гноєм, соломою чи навіть снігом. Щоб дістати зелень, роблять невеличкий лазик, який швидко відкривають і закривають, У такий спосіб одержують відбілені листки, які не втрачають своїх поживних якостей.

Поділитись

Пошук

Друзі сайту
Шепетівський СТК ТСОУ
Заробіток в Інтернет
etxt.ru


Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz