П`ятниця
26.04.2024
13:34
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Вітаміни з грядки
Головна Реєстрація Вхід
Фенхель »
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 117

Статистика
Каталог webplus.info
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

ФЕНХЕЛЬ
Фенхель
     Фенхель багаторічна рослина, але вирощують її як однорічну. Утворює розетку великих дуже розсічених на ниткоподібні частинки листків. Існує овочева, або італійська, форма фенхелю, що утворює плескату «цибулинку» або «головочку» з численних соковитих черешків з сильнорозвинутими піхвами висотою 10—17 см і шириною 5—10 см, масою 50— 100 г. Листки фенхелю досягають довжини 50 см, ширини 20 см. У липні — серпні рослини формують стебло висотою 2 м і зацвітають. Насіння достигає у жовтні. Фенхель звичайний — тепло- та світлолюбна культура, потребує підвищеної родючості та зволоженості грунту. Оптимальною для його розвитку є температура 15—17°С.
     Рослина містить багато ефірної олії, рослинні жири, білок, цукор; солі калію, кальцію, заліза, фосфору, натрію; вітаміни С, В1, В2, В3, В6, К, Е, каротин.
     Корисно споживати фенхель при захворюванні печінки і нирок, при простудах, шлункових і кишкових спазмах та болях. Він діє як відхаркувальний, вітрогінний та заспокійливий при кашлі засіб, сприяє підвищенню лактації, поліпшує зір.
     Застосовують молоді листки, головочки і насіння у салатах та як гарнір і приправу до овочевих, рибних і м'ясних страв, у соусах. Головочки маринують і готують, як цвітну капусту. У офіційній медицині використовують насіння та ефірну олію. Застосовують фенхель також у косметиці та в парфюмерній промисловості.
     Розміщують фенхель на легких грунтах з внесенням перегною (4 кг/м2) після просапних культур, що рано звільняють ділянки та дають змогу провести заходи боротьби з бур'янами. Обробляють грунт влітку 2 — 3 рази. Восени ділянку орють на зяб і вносять фосфорно-калійні добрива (Р10К5). Навесні дають лише азотні добрива (N10), вносячи їх під неглибоку культивацію. Сіють фенхель у травні, коли добре прогріється грунт, щоб запобігти ранньому стеблуванню. Норма висіву насіння становить 3—5 г/м2, ширина міжрядь - 10—15 см, глибина загортання — 1—2 см з обов'язковим ущільненням поверхні грунту. Сходи з'являються через 10—20 днів, їх проріджують дворазовим розпушуванням поперек рядків з інтервалом 10 днів. Рослини у рядку залишають на відстані 10 см одна від одної. Коли починає утворюватися потовщення біля основи розетки, рослини підгортають протягом 20—30 днів для відбілювання головочок. За цей час розпушують міжряддя, прополюють та поливають рослини нормою 7—10 л/м2. У фенхеля звичайного збирають листки або цілі рослини, як у кропу. Головочки зрізають біля основи, коли вони досягають у ширину 10 см. Буває це в липні. Урожайність їх становить 3—7 кг/м2. Зелень та головочки споживають негайно або висушують.
     Щоб подовжити період надходження продукції, впроваджують конвейєрне вирощування фенхелю з інтервалом 15—20 днів. Конвейєр можна розпочинати з висіву насіння в теплиці на початку квітня з пікіруванням сіянців у торфоперегнійні горщечки розміром 7х7 см. Розсаду вирощують при температурі 13 °С та доброму вентилюванні. Висаджують її у грунт у травні. Це прискорює збирання головочок па 15—20 днів. Восени строки сівби планують так, щоб рослини не потрапили під заморозки мінус 5 °С.
Поділитись

Пошук

Друзі сайту
Шепетівський СТК ТСОУ
Заробіток в Інтернет
etxt.ru


Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz